Wydanie/Ausgabe 131/04.04.2024

Jak widzimy nasi PiS-owscy władcy chcą nas „uszczęśliwić” i kupić „Nowym Ładem” Jednak mnie - seniora - nie kupią żadnymi obiecankami, żadnymi pieniędzmi. Ja oczekuję od rządu demokracji, praworządności, wolności, wolnych mediów, wolności słowa, gospodarności, dbałości o prawidłowe stosunki międzynarodowe Polski.

To są dla mnie wartości nadrzędne. Oczekuję aby na odpowiedzialnych stanowiskach obsadzeni byli fachowcy a nie różnej maści pociotki, ludzie na których władza ma haki czy ludzie mierni ale wierni.

Takiego nepotyzmu to jeszcze w naszym kraju chyba nie było. Władza jawnie łamie prawo. Nawet prezes TK , minister sprawiedliwości, prokurator generalny, premier nie uznają wyroków sądu - jak im nie pasują. Poprzez napuszczanie jednych grup społecznych na drugich i różnego rodzaju obiecanki bez pokrycia dążą do władzy absolutnej, a wtedy dopiero będzie się działo!

W tym „Nowym Ładzie” nie ma żadnych działań wprowadzających jakieś reformy strukturalne, zmianę systemu podatkowego, stymulację inwestycji, czy chęci do innowacji i pracy. Robią to tylko i wyłącznie po to aby zdobyć elektorat – bo widać gołym okiem że władza im się sypie Są za bardzo zależni od koalicjantów więc prawdopodobnie szykują się do wcześniejszych wyborów.

Tym bardziej, że moment jest bardzo sprzyjający - nie ma zjednoczonej opozycji, W PO rozgardiasz, kolejna walka wewnątrzpartyjna. Lewica wyszła przed szereg, zbłaźniła się bo tak na prawdę nic nie uzyskała a pogrzebała szansę na dobre poprawki w ustawie o Funduszu Rozwoju .

Ciekaw jestem jak bardzo sprzedajni okażą się Polacy. Już raz się sprzedaliśmy za 500+, itp. Nieważne, że za to wszystko kiedyś zapłacą nasze dzieci i wnuki. Ale po co myśleć o przyszłości? Myślenie jest przecież uciążliwe dla tych co żyją - "byle dziś".

Widać wyraźnie że zaufanie obywateli do (swojego) naszego Państwa maleje. Ale naszej władzy zaufanie do Państwa nic nie obchodzi. Obywatele mają się państwa bać. Tak niestety rządzą wszyscy dyktatorzy. ? Nie dziwmy się jednak że tak się dzieje. To jest tak, jakby dać władzę małpie z brzytwą. Przecież w tym zakłamanym PiS -ie nie ma ludzi rozsądnych, prawych i godnych zaufania. Same szumowiny, chamy i bydlaki z lepkimi łapami. Cała władza PiS-u opiera się tylko i wyłącznie na niepohamowanym rozdawnictwie kolejnych plusów, 13-tek, 14-tek i innych prezentów dla zidiociałego suwerena. Ale skoro większość suwerena ma problem ze zrozumieniem i powtórzeniem kilku zdaniowego tekstu, to nie ma się co dziwić. Ale czy od ameby można oczekiwać więcej. Zaufanie opiera się na przyzwoitości i honorze, bo to fundament życia społecznego w imię zasady "jak nie wiesz jak się zachować to zachowaj się przyzwoicie". Tylko że obecnej od 5 lat władzy nie po drodze z ludźmi przyzwoitymi bo nie można nimi sterować - a sternik jest jeden- taki sam kacyk partyjny jak Gomułka czy Gierek- oni też byli "tylko" pierwszymi sekretarzami KC. Czy ktokolwiek dziś pamięta nazwiska ówczesnych premierów (z wyjątkiem Cyrankiewicza, a i to ze względów obyczajowych a nie jego dokonań jako premiera )? Morawiecki, Szydło też znikną w niesławie na śmietniku historii. O Dudzie nie wspomnę - jest takim popychadłem że nie warto - to jakby odpowiednik przewodniczących Rady Państwa z PRL- oni też "sankcjonowali" nielegalne działania partyjnych kacyków. Czy ktoś ma jeszcze wątpliwości że mamy mono partyjny PRL-bis ??. W bajce „Chatka Puchatka” Kłapouchy (osiołek) do swoich nieprzyjaciół powiedział tak :” "Oni zamiast mózgów mają tylko szary puch, który przez pomyłkę został wdmuchnięty w ich głowy . Oni po prostu nie myślą". Zastanawiam się jednak skąd ten mądry osiołek mógł już wtedy tyle wiedzieć o naszych obecnie rządzących ??
 
Sondażowe wyniki wyborów w Rzeszowie pokazują że opozycja już nie ma wymówki, że nie można wygrać z PiS-em. Trzeba się tylko zjednoczyć i odzyskamy nasz piękny kraj! Musi wygrać dobro wspólne. Partyjny i osobisty egoizm na razie trzeba schować w skarpetki. Nie ma wymówki. Zagrać do jednej bramki i cały PiS idzie do kicia na długie odsiadki. A warto się połączyć. Po to by zobaczyć Kaczyńskiego, Dudę, Szydło, Morawieckiego, Ziobrę, różnych Kaletów, Kanthaków, Sasinów… za kratkami. Piękny to będzie widok! Nieprawdaż.