Wydanie/Ausgabe 131/04.04.2024

 Oglądając programy w TVP, dobrze byłoby znać pewne fakty historyczne, bo często dowiadujemy się rzeczy, które nigdy się nie zdarzały albo miały inny kontekst. Można byłoby tu przytoczyć tysiące takich kłamstw, w ktorych wprowadza się odbiorców w błąd. Najlepiej pokażę to na teraźniejszych, codziennych wiadomościach.

Ostatnie dni zdominowały informacje o coronavirusie. Podaje się dane z Polski, jednocześnie wskazując na zlą sytuację w innych krajach a szczególnie naszych sąsiadów Niemców, gdzie ponoć jest gorzej niż u nas a wręcz wszystko wymyka się z pod kontroli.

A jak jest naprawdę? Przez zwykłą ciekawość zapisywałam przez kilka dni ilość zakażeń w Polsce i Niemczech. Poniżej zestawienie:

xx                                     Niemcy                                Polska

14.X.20                                6600                                  8019

18.X.20                                5587                                  8536

19.X.20                                4325                                  7482

20.X.20                                6900                                  9291

21.X.20                                7595                                10040

22.X.20                              11.297                               12.107

23.X.20                              11.242                               13.632

24.X.20                               8.086                                10.241

25.X.20                             11.176                                11.472

26.X.20                             11.409                                16.300

27.10.20                           14.964                                18.820

28.X.20                             16.096                                20.150

1.11.20                             14.177                                17.171

3.XI.20                             17.240                                24.692

5.XI.20                             19.990                                27.143

Właśnie podano w TVP, że "w Niemczech są niechlubne rekordy zakażeń".

Patrząc na powyższe liczby, należy jeszcze wiedzieć, że  Polskę zamieszkuje 37,9 mln osób, w Niemczech 83 mln., to znaczy o około 107% więcej, zakażeń tez powinno być o ten procent więcej, czyli conajmniej podwójne ilości.

W telewizji  mogliśmy godzinę wcześniej usłyszeć prof. Andrzeja Harbana, który był uprzejmy powiedzieć: „Straciliśmy panowanie nad pandemią ”.  A w rozmowie tygodnika „Wprost” z prezesem  Naczelnej  Rady Lekarskiej prof. Andrzej Motyka, dowiadujemy się: „Polska służba zdrowia jest jak pacjent na intensywnej terapii, jeżeli nie włączymy natychmiast właściwego leczenia, to ten pacjent nie przeżyje” i dodał; „upadek niecorovidowej służby”.

Po co wobec tego te kłamstwa? Bo kłamiąc można w lepszym świetle pokazać Polskę. Ale po co? Europa wie jak jest w Polsce.

 

Rzeczpospolita napisała – i nie ma nikogo, kto nie podzieliby tego poglądu – że w kwestii koronawirusa „wakacje zostały przespane”, bo nic nie robiono w tej sprawie od wiosny. Nie pomyślano, co będzie kiedy on wróci? Naukowcy twierdzili, że wróci.

Z Polityki dowiedziałam się, że w Kraśniku pacjent zmarł na COVID, bo nie było dokąd go przewieźć, a na miejscu brakowało warunków do leczenia. Jest to Kraśnik, którego rada miejska zajmowała się ośmieszaniem miasta w świecie, podejmując uchwały w sprawie usunięcia stamtąd LGBT i internetu, podczas gdy na sąsiedniej ulicy umierali mieszkańcy pozostawieni bez pomocy. Rada nie miała kiedy zając się mieszkańcami, wydając z siebie swoje uchwały. Czyżby te inne sprawy były ważniejsze od ludzkiego zdrowia czy życia?

Wypowiadane i co gorsza – rzucane na wiatr słowa przez PiS i Po, "Polska, patriotyzm, posłannictwo, prawda" etc, najbardziej infekują publiczność. Podobnie zresztą jak wynikające stąd niejako paranoja, padaka, psychoza, panika i pomór – pisze M. Ogórek w Angorze.

Niemcy zaproponowali Polsce pomoc  w zwalczeniu pandemii. Polska nie jest tym zaintresowana, niech ktoś z Rządu poda jakiś racjonalny argument, dlaczego nie korzystamy z pomocy niemieckiej?

Komentarze Polaków:

Koronawrius. Niemcy zaczynają wielkie testowanie Polaków. Będzie ich to kosztować miliony. Polska to dla Niemców "obszar ryzyka". Jednak przygraniczne firmy są od pracowników z Polski uzależnione. Rozpoczyna się więc wielkie testowanie. Koszty? Niemieckie firmy mogą wydać na to miliony euro.

Jakub Dziękujemy niemieckim pracodawcom za testowanie Polaków. Przynajmniej u naszych zachodnich przyjaciół możemy zrobić szybko test w przeciwieństwie do kraju

Dom Szacunek dla przyprzyjaciół z Niemiec. Pozdrawiam

Anna To jest solidarność ludzka, przecież tak na to można spojrzeć

Amanda Kalkenstein A w Polsce test kosztuje 500 zlotych, tak rząd zarabia na testach, jesteśmy jednem krajem z najniższą pensja minimalna w UE a płacimy drożej

Agnes W Polsce ludzie umierają w kolejkach na przyjęcia do szpitala a PIELĘGNIARKI w Warsztatach Terapii Zajęciowej (które są pozamykane) siedzą sobie bezczynnie

Ja Niedawno Madejski, szydziĺ z Niemiec i Niemców. Czy w wp.pl nie ma na północnym zachodzie innego pismaka, tylko Madejski? On ze swoją twórczością

Patt Mieszkam na pograniczu i chciałbym aby Niemcy wciągnęły tereny przygraniczne pod siebie, aby stały się państwem niemieckim, od razu zupełnie inne zycie, inne realia.´

Janek Brawo Niemcy!!! Kocham ten kraj! Polak + Niemiec - dwaj bracia!!!

Piast Wnukowie masowych morderców eksploatują udręczoną Polskę gospodarczo. Juz niedługo


lutek
za co im dziękujecie niewolnicy ? oni na waszych tyłkach robią czysty interes bo nie będzie miał kto do świąt zapier...ć. Nie będziemy mieli na Ziemiach Odzyskanych nic do powiedzenia.


Ja
Pod niemieckim nadzorem nie będą pić kawki w pracy. Dobre parobki.


Realista
I moze dlatego chca aby w Polsce byla zadyma ? Bo wtedy beda mieli wiecej dobrych pracownikow za niska cenę ?

Zygmunt Po to Niemcom zależało na przyjęciu Polski do UE, bo oni z wydajności pracy z rąk własnych nie są w stanie zachować standardu życia na poziomie jaki mają jak i cała zachodnia Europa.

xx33 Polak porównujący się do najbogatszych krajów!! Mnie zawsze interesowało ile ludzi na świecie nie ma pojęcia o takim kraju?? Pocieszlam tych z kompleksami, że nareszcie jesteśmy "równi"!!! Tyko wirus nie zna granic i wyrównał wszystkie różnice na tym dziwnym świecie :-))

Rybak Polak u niemca robi rzetelnie bo ma cztery razy więcej płacone i wszystko w temacie

Jakub Dziękujemy niemieckim pracodawcom za testowanie Polaków. Przynajmniej u naszych zachodnich przyjaciół możemy zrobić szybko test w przeciwieństwie do Polski

stalin stac ich maja kase ukradziona w czasie wojny

jacku Łaskawy, może każą nam płacić za luksusowe wyżywienie w obozach koncentracyjnych

Krewniak wymordowanych ! A niemieckie ziemie tzw obecnie Polska Zachodnia, Pomorze itd,itd to nie tylko Polacy; zabrali te ziemie ale jeszcze wymordowali posiadaczy gospodarstw itd. Ale tego historycznego faktu o wymordowaniu cywilnych niemieckich posiadaczy itd. to w polskiej szkole nie uczyli .

obserwator Szanowny Panie/Pani, ten wpis tylko świadczy o ogromnym stanie niewiedzy Pana/Pani z tym co stało się z Niemcami, majątkami prywatnymi poza granicami kraju obywateli Niemiec, tzw. Ziemiami Odzyskanymi, odebranymi Niemcom bez odszkodowania, sprzecznie z obowiązującymi normami międzynarodowymi. Cały majątek niemiecki podzielili pomiędzy siebie tzw. alianci i ZSRR i to oni zdecydowali, pod którą strefę wpływów dostanie się Polska i jak będą zaspokajane reparacje wojenne. Rozumiem, że nie czytał Pan J. Rosseau, że wojna nie jest stosunkiem człowieka do człowieka, tylko toczy się pomiędzy państwami. Za sytuację Polski po wojnie proszę podziękować aliantom. Jedynie co Nasz Naród potrafi to obwiniać za swój los każdego innego poza sobą. Proszę sobie przypomnieć, jak wyglądała polska polityka zagraniczna w okresie dwudziestolecia międzywojennego, co działo się w kraju. Najlepiej jednak tego nie widzieć i obwiniać każdego o swój zły los, tylko nie siebie.

Bogusia Wstyd, tyle lat po wojnie a ciągle są pretensje do Niemiec, przecież to jest nowe pokolenie. Jak długo mają odpowiadać za błędy swoich rodaków. Czy wy odpowiadacie za błędy swoich dziadków

Do  Rzeczy pisze: Od kilku tygodni Niemcy oferują pomoc w walce z COVID-19 swym partnerom w Unii Europejskiej. Do polskiego rządu zwracają się z tą ofertą najważniejsi niemieccy politycy – informuje Onet. Z ustaleń tego serwisu wynika, że mimo dramatycznej sytuacji w naszym kraju, Polska nie wyraziła zainteresowania pomocą sąsiadów.

W ostatnich dwóch dniach października, zmarło kilka osób, których wieziono do kolejnego szpitala. Bo takie „wycieczki” chorego po okolicznych szpitalach staje się regułą, a ludzie w trakcie tych podroży umierają.