Wydanie/Ausgabe 131/04.04.2024

„W tych wyborach jednak nie chodzi o wyłonienie stabilnego rządu. Przypominam, że prezydent to nie jest w polskim ustroju politycznym ktoś, kto rządzi i kreuje polityką państwa. Za to, jeśli chce, może zatrzymać polityczną drogę donikąd. Prezydent w Polsce współkształtuje politykę zagraniczną a i czuwa nad politycznym, oszołomstwem (by nie rozprzestrzeniło się nadmiernie) I dziś nade wszystko musimy mieć prezydenta, który zatrzyma nas w Unii Europejskiej.” pisze P. Gadzinowski

„Te wybory nie są po to, aby jednoczyć, te wybory można wygrać na emocji,czyja jest słuszna złość. Zwykła normalna ludzka złość, że z naszego państwa uczyniono folwark, pośmiewisko międzynarodowe, że wyprowadza się nas z UE i pozbawi za chwile środków, że ekipa wokół władzy robi interesy na pandemii.- powiedział prof. Radosław Markowski, politolog.

Smutny, bardzo smutny obraz upadku najgorszego prezydenta RP w naszej historii. Czas na wielkie „Trzask” na ten hejterski wrzask – Magdalena Adamowicz, europosłanka.

Prezydent Rzeczpospolitej powinien dbać o jej reputację. Andrzej Duda robi wszystko, aby ja zrujnować. Jego kampania to wstyd na cały świat.- Donald Tusk, były premier RP.

Dziś zdecydowanie bliżej mi do tego, co mówi Trzaskowski o potrzebie nowej solidarności, wspólnej Polsce i silnej prezydenturze, niż do tego, co mówi prezydent Duda, który cała kampanię oparł na programie rządu. Taka kampania nie pomaga prezydentowi w rozszerzaniu poparcia. - Jolanta Turczynowicz-Kieryllo, była szefowa sztabu wyborczego A. Dudy.

Za uczciwość Łukasza Szumowskiego dałbym sobie odciąć rękę. - powiedział Jarosław Gowin z Porozumienia. Większość Polaków ma inne na ten temat zdanie. Brat Szumowskiego w krótkim czasie powiększył swoją fortunę z 40.000 złotych do 40 milionów przy współudziale brata, ministra zdrowia. Wg. wiadomosci z prasy.

Bp Antoni Długosz na Jasnej Górze powiedział: „Ewangelista Mateusz – premier Morawiecki, pochyla się nad egzystencją naszego narodu, by żyło się lepiej. Z kolei ewangelista Łukasz – prof Szumowski, jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie. Dziękujemy Boża Matko za ich posługę”.

Szkoda, że jeszcze nie dodał, że Kaczyński to Bóg. Byłby w niebie PiS.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że PiS przywróciło godne życie na emeryturze. Tego tak nie widzą starsze osoby, uważają że za czasów PiS otrzymali mniejsze wyrównania roczne.

Niektórzy pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie na Wydziale Prawa i Administracji formalnie zatrudniony jest Duda, zaapelowali do rektora i rektora elekta uczelni, żeby zareagowali na haniebne słowa prezydenta - „obrażające dobre imię uniwersytetu” oraz „naruszające godność członkiń i członków wspólnoty akademickiej.

Rafał Trzaskowski, gdyby wygrał wybory, postawi przed Trybunałem Stanu byłego ministra Antoniego Macierewicza, choćby z tego powodu powinno się glosować na Trzaskowskiego.

W TVP Info pokazano, że niemowlę nie może wymówić nazwiska Trzaskowskiego, natomiast promiennie powtarza „Du-da”. To jest dowód na to, by bez wyborów dać prezydenturę Dudzie, bo za granicą też będą mieli trudności wymówić nazwisko Trzaskowskiego. Nazwisko Kaczyńskiego we Francji, Niemczech, Holandii teź jest trudne do wymówienia. Za granicą powinni mówić Lenin lub Bierut, bo to łatwiejsze. A swoją drogą jaka musi być inteligencja u TV przedstawicieli, którzy wyśmiewają polskie nazwiska. Nie ma się co dziwić, bo bardzo dużo Polaków nie potrafi napisać nazwiska Piłsudski, mimo tego uważają go za Boga polskiej polityki.

W Medynie Glogowskiej, w parafii pw. Nawiedzenia NMP ks. Kot w trakcie modlitwy powszechnej zaintonował: „Boże spraw aby wszyscy zagłosowali na prezydenta Andrzeja Dudę”

W sprawie głosowania wypowiedział się nawet abp Marek Jędraszewski. Na kim postawić‚ krzyźzyk? Jędraszewski mówi wiernym na kogo glosować!

Skandal w Bobach w województwie lubelskim. Ksiąadz agitowaŀł tam nad trumną. Bez zajękniecia oznajmil‚ pogrąźonej w źalu rodzinie, na kogo mają glosować- Dudę.

Syn Jarosława Gowina, szefa Porozumienia, partii która wraz z PiSem rządzi, Ziemowit Gowin, był uprzejmy wyjaśnić: „Rządzi nami Zjednoczona Prawica, mnie już od tego strzela kur**. Ogarnij się zatem, nie słuchaj tych bajerów, pogońmy razem pisowskich frajerów. Połączmy się, zbudujemy wielką silę. Postawmy pisowcom polityczną mogiłę.

Ziemowit Gowin napisał na Facebooku, że w drugiej turze wyborów prezydenckich poprze Rafała Trzaskowskiego. Zwrócił się także do tych, którzy zadeklarowali, że zagłosują na Andrzeja Dudę. "Nie wiem, co Ci powiedzieć. Nie widzisz tego, co robi PiS? Co się dzieje w sądownictwie, w mediach publicznych?"

W niedzielę odbędą się bardzo ważne wybory, od których zależy to, czy PiS dalej będzie sobie robił z Polski własny folwark i dążył do państwa quasi-autorytarnego, w którym prawo (kiepskie, bo kiepskie, ale zawsze jakieś) nie ma znaczenia lub jest dowolnie zmieniane pod widzimisię Kaczyńskiego.

Prezydent Duda kilkanaście razy w czasie swoich wystąpień przedwyborczych wyjaśniał: „Próbuje nam się wmówić, że są to ludzie (LGBT), a to jest ideologia.” Kraje ościenne śmieją się z takiego prezydenta. Historycy przypominają że w 1937 r. Heinrich Himmler był zdania: „Niektórzy „ homoseksualiści uważają, że to co oni robią jest ich prywatnym życiem. Lecz życie seksualne nie jest prywatnym życiem”.

 

Ks. prof. Alfred Wierzbicki z Katolickiego Uniwersytetu w Lubelskiego, występując w TVN24, nie mial litości dla Andrzeja Dudy za jego słowa dotyczące LGBT: „Zgroza mnie ogarnia, nawet swoista rozpacz. To jest bardzo smutne, że głowa państwa i pretendent do stanowiska prezydenta próbuje grać kartą ludzi, którzy są innej orientacji seksualnej. Zresztą nie po raz pierwszy. Panie prezydencie, czy pan zdaje sobie sprawę, jak wysoki jest poziom w Polsce homofobii, agresji w stosunku do osób LGBT? Ile to kosztuje? Żeby tylko łez. Znane są przecież przypadki również samobójstw”.

A ks. Prof. także z KUL Andrzej Szostek, znany i powszechnie szanowany etyk, znawca zasad katolickiej nauki moralnej, był uprzejmy dodać: „Homoseksualistów trzeba traktować jako normalnych ludzi, współpracować z nimi, przyjaźnić się – tak, jak z każdym innym członkiem wspólnoty. Do nikogo nie należy odnosić się wyłącznie przez pryzmat jego odmienności lub słabości. Tak się rodzą ksenofobia i rasizm, tak się tworzy atmosfera sprzyjająca wykluczeniu”

W Polsce coraz częściej słyszymy o nowych strefach wolnych ideologii LGBT, są to obszary objęte uchwalą organu samorządu terytorialnego deklarującą, że jest to teren wolny od tzw.„ideologii LGBT. W czasie panowania niemieckiego hitleryzmu wywożono homoseksualistów do obozów koncentracyjnych, Czy to jest w tej chwili w Polsce początek nowej Berezy Kartuskiej?

Możemy być spokojni – polska prokuratura, działająca na polityczne zlecenie władzy, nie kiwnie palcem, żeby ścigać zbrodnie podżegania do nienawiści przeciwko LGBT. Przeciwnie wręcz, osoby prowadzące takie szczucie są na liście płac władzy.- pisze Jerzy Dolnicki.- przypomnieć, że do ludobójstwa w Rwandzie zaczęło się od tego, źe rwandyjska stacja radiowa RTLM, kontrolowana przez władze, prowadziła otwarta propagandę przeciwko Tutsi, określając ich jako podludzi. Doprowadziło to do męczeńskiej śmierci milionów ludzi.

24 lipca 2019 roku Gazeta Polska dołożyła do swojego wydania naklejki: „Strefa wolna od LGBT” Naklejki zostały pozytywnie odebrane przez większość osób o poglądach konserwatywnych, natomiast dyplomaci akredytowani w Warszawie i wielu polityków polskiej opozycji jak tez UE potępili je.

Pytanie co zamierza się dalej z tymi LGBT robić? Zamknąć w obozach, wyrzucić z gminy, która podpisała taką uchwałę. Proponuję uruchomić powojenne Polskie obozy koncentracyjne, nie trzeba będzie wydawać pieniędzy na budowę nowych, bo więzienia są przepełnione, między innymi przez Polaków przywożonych samolotami z zagranicy, gdzie popełniali przestępstwa i zostali skazani.

Jerzy Dolnicki w krótkich słowach pokazał sytuację przedwyborczą: „Obecnie rządzą nami aferzyści, więc nie mamy szans wyjść z tego kryzysu pandemicznego bez ofiar w ludziach. Na to składa się seria skandali i afer gospodarczych z udziałem czołowych postaci reżimu: dwie wieże Kaczyńskiego, biznesy otoczenia Szumowskiego, działki nabyte za grosze przez Morawieckiego, więzienna telefonia u Ziobry, kamienica Banasia, przekręty byłych marszałków obu izb parlamentu, afera pedofilska wśród kleru itd. Oczywiście większość tych afer czeka na wyjaśnienie do momentu, kiedy powstanie niezależna prokuratura w miejsce obecnej fabryki politycznych umorzeń. Dlatego PiS „musiało sięgnąć po język faszystowskiego zbrodniarza Himmlera i zrobić z dwóch milionów Polaków „podludzi”, żeby tym międzynarodowym skandalem odciągnąć uwagę.

Co mnie jednak zastanawia; premier, trzech wicepremierów i kilku ministrów jeździ po Polsce prowadząc agitację wyborczą dla Dudy, Trzaskowski jest tylko jeden bez dodatkowo pomagających. Czy to jest równa rywalizacja.?

 

Piątkowe "Wiadomości'' (3.07) Telewizji Publicznej TVP podały takie przesłanie: „Niemcy albo po prostu "Szkopy" chcą zaszkodzić najlepszemu prezydentowi wspieranemu przez najlepszy rząd.” A Niemcy jedynie dziwili się, że Duda ułaskawił pedofila.

Dodatkowo w dalszych mediach prorządowych przez cały dzień trwały ataki na "Fakt", gazetę w polskim jezyku. Wykorzystywano w nich to, że dziennik należy do "niemieckiego" kapitału (naprawdę niemiecko-szwajcarskiego zarządzanego przez amerykański fundusz). Dla ''Wiadomości'' sprawa była najważniejszym akcentem kampanii. Materiał na temat "Faktu" anonsował pasek z napisem "niemiecka gazeta atakuje prezydenta". Zaraz potem jeden z uczestników ulicznej sondy stwierdził, że "Fakt" to po prostu "gazeta szkopska". Po nim wystąpił Wojciech Biedroń z portalu Wpolityce.pl, orzekając, że doszło do "upiornego zbydlęcenia mediów".

„To jest kandydat, który kulom się nie kłania, który potrafi zachować swoje zdanie” tak wypowiedzil sie Jan Maria Jankowski (PiS) o kandydacie na prezydenta Andrzeja Dudę.

Już był taki, który się kulom nie kłaniał, ale to był komunista, gen. Świerczewski. Nie wypada by o nim pisał członek PiS i go przypominał. Ponoć walczą z komuną.

Donald Tusk o Dudzie: „Nie widzę powodu, dla którego miałby teraz stać się mężczyzną”.

Bardzo znany aktor Maciej Stuhr jest zdania: „Nie dziwcie się, że wielu ludzi jest wściekłych na wasze butne, nieczule rządy. I oni w końcu też pokażą wam faka. Nie w internecie, nie na ulicy. W najbliższym czasie już w lipcu.”

Pan prezydent zabłysnął zdaniem: „Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy miec w Polsce i jak mają być prowadzone polskie rozmowy“,

Pan Duda zapomniał, że w UE mówi się wieloma językami, już samo podpisanie układu wstąpienia do Unii, o które Polska się ubiegała, podpisywano w innym języku. Trzeba patrzeć na sąsiadów i dopiero wtedy się widzi, że oni rozmawiają inaczej niż Polacy, ale nie śmieją się nigdy z polskiego języka. Kiedy Polska chce otrzymać pieniądze z UE wtedy pisze w innych językach. Czyżby, kiedy chodzi o szmal można było mówić i pisać w innych językach, a kiedy wyjaśnia się Polsce, że nie stosuje się do podpisanych układów/umów, ma się zdanie, że to nie wypada w innych językach. Polska nie jest pępkiem świata.

A Jarosław Kaczyński był uprzejmy zabrać głos mówiąc: „Bitwa jeszcze trwa, ta bitwa trwa i musimy ją wygrać. Zwyciężymy, mamy siły dziś i mamy na przyszłość, bo to będzie długo trwało, ale z calą pewnością zwyciężymy, i to będzie zwycięstwo nie tylko w skali naszego narodu, to będzie zwycięstwo w skali Europy, a nawet szerzej, w skali świata.”

Trzeba być naprawdę zadufanym w sobie, wierzac że poruszy swoim zdaniem cały świat. Chciałbym p. Kaczyńskiemu powiedzieć, że wiele ludzi na świecie nawet nie wie co to jest Polska. W Europie już się śmieją z polskiego prezydenta, ktoremu podczas oficjalnej wizyty w USA nie podano nawet krzesla przy podpisywaniu dokumetow..

 ESP     4.07-2020