Wydanie/Ausgabe 131/04.04.2024

Trwa kryzys na granicy turecko-greckiej. Greccy rolnicy postanowili pomóc władzom z najazdem i… spryskali graniczne ogrodzenie świńskim moczem. Czy to odstraszy tzw. „uchodźców”?

Świnia jest „brudnym” zwierzęciem według Islamu. Muzułmanom nie wolno jej m.in. spożywać. Takie spryskiwanie może więc zatrzymać na granicy przynajmniej radykałów.

Przebierają się za kobiety. Mają broń

Tymczasem sytuacja na granicy Grecji i Turcji jest coraz groźniejsza. Greckie media donoszą o nowej taktyce greckich służb przerzucających nielegalnych imigrantów. Turcy przebierają ich, by wyglądali jak kobiety. To ma zmylić greckie patrole i przydaje się w prawdziwej wojnie propagandowej jaka rozpętała się pomiędzy dwoma krajami.

Damskie peruki i odzież znaleziono nad graniczną rzeką w okolicach Fres. Zdjęcia publikują greckie media. Wiadomo, że Turcy wyposażają też nielegalnych imigrantów w nożyce do cięcia zasieków. Uzbrajają ich też w granaty gazowe i dymne. Imigranci noszą też bransoletki z numerkami wręczone im przez Turków. To pozwala tureckim służbom identyfikować imigrantów i lepiej kierować ich przerzutem.