Wydanie/Ausgabe 131/04.04.2024

Dziękujemy Panu Bogu za wielki boży dar jakim jest Radio Maryja oraz pozostałe przedsięwzięcia podejmowane pod auspicjami czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka. Dzięki głosom słuchaczy rozgłośni PiS ma większość bezwzględną w Sejmie i może kontynuować polską politykę niepodległościową, politykę wzmacniania naszej politycznej, gospodarczej, kulturowej i duchowej suwerenności” – napisał Jarosław Kaczyński w liście do Radia Maryja na 28 urodziny radia.

Wtórował mu polski prezydent Andrzej Duda: „Głos Radia Maryja jest wciąż bardzo potrzebny. Niesie pokrzepienie, mówi o ważnych sprawach całej naszej wspólnoty narodowej, w tym również o problemach, które niektórzy wolą pomijać milczeniem. Tworzy przestrzeń duchowej i intelektualnej formacji a jednocześnie tworzy niezależne, fachowe źródło informacji”.

Brzmi ładnie, ale dlaczego Prezydent zapomniał powiedzieć, że Radio Maryja jest rasistowskie, nienawidzi Rosji, Niemiec i innych nie Polaków. Czy to wypada katolickiemu radiu robić? W Licheniu wisi informacja, że Niemcy zagazowali w Oświęcimiu 4 mln Żydów. Co jest nieprawdą! Oświęcim stwierdził, że zginęło tam 975.000 Żydów. Różnica spora. Szkoda każdego jednego, ale po co szerzyć nieprawdę. Przecież kościół mówi – nie kłam, a sam to robi. Miłujcie się a nie nienawidźcie.

A europoseł PiS prof. Tadeusz Krasnodębski wyjaśnił: „To, że PiS istnieje i że dokonuje reform, zależy od siły, wytrwałości i osobowości jednego człowieka. I to człowieka, który potrafi znieść ataki, iść całymi latami pod prąd. Rzeczywiście, dopóki prezes jest w polityce czynny, to niebezpieczeństwo ostygnięcia lawy jest mniejsze” Profesor jest socjologiem i filozofem społecznym. Co tu dodać - Współczuję studentom.

Włoski reżyser teatralny Giovanny Castellanos wypowiedział się o Polsce: „Rasizm, fanatyzm i brak tolerancji prawie doprowadził ten naród do zagłady. Co jeszcze musi się stać?! To jest ognisko, które raz pali się mocniej raz bardziej przygasa. Wtedy przychodzi ktoś i mówi: O! Znowu przygasło, może by dolać trochę paliwa! No i mamy to, co widać”.

A znana polska aktorka Krystyna Janda dodała: „Na najwyższe stopnie władzy i salony dostali się ludzie, którzy są po prostu zwykłymi, niewychowanymi chamami, brutalnymi kłamcami, i to oni decydują o naszym życiu”.

Kiedy patrzę na dyskusje w TV z udziałem posłów PiS zastanawiam się, czy każą im każdemu przerywać, i prowadzić własną narrację, podawać PiS-kie „mądrości”. Czyżby kultura nie obowiązywała tej partii.

O Kaczyńskim powiedział Donald Tusk: „On nie miał oporów, by posługiwać się ludźmi marnymi i słabymi do realizacji własnych celów. Byłem świadkiem, z jaką pogardą mówił o takich ludziach, gdy oni tego nie słyszeli”

Krystian Markiewicz, sędzia, szef stowarzyszenia „lustitia” wyjaśnił: „Ustawy można uchwalić wszystkie, jakie się chce. Wiem, że to jest mocne porównanie, ale przypomina mi się III Rzesza. Tam też były ustawy i tam, też sędziowie później mówili: dobra, są ustawy przez niemiecki parlament uchwalone, to będziemy stosować”

Patrząc na lawinę niegodziwości PiS, pytam: rodacy, ci, coście tę hołotę, to moralne i profesjonalne badziewie, tę nomenklaturę z odrzutów dopuścili do władzy już drugi raz, co wam Ojczyzna zrobiła, że ją masakrujecie, tą władzą” Waldemar Kuczynski, publicysta.

Takich czy podobnych cytatów, może nie w takiej obraźliwej formie, mógłbym jeszcze setkę dołożyć, ale co to da. „Pewna” większość zagłosowała.

Komentarze

0
Hans Kloss
4 years ago
No rzeczywiście, opinie włoskich reżyserów teatralnych, odwiecznych politycznych wrogów Kaczyńskiego na smierć i życie, fanatyzmem nawiedzonych podstarzałych aktorek czy wodzów Nadzwyczajnej Kasty broniących swoich przywilejów korporacyjnych są dla PiS miażdżące. Może się tymi opiniami pan doktor Pollok zachwycać do woli, ale powinien wreszcie przyjać do wiadomości że ci ludzie stracili już moc kształtowania polskiej opinii publicznej- zbyt wiele świństw, krzywd i podłości stało się w moim kraju z ich udziałem albo z ich przyczyny w przeszłosci. To co oni teraz mówią to tylko słowa, nie mające żadnego odbicia w rzeczywistości.
Like Like Cytować