Wydanie/Ausgabe 132/04.07.2024

Na komisariat policji w Hanowerze w sobotnie popołudnie zgłosił się 60-letni obywatel Polski. Miał przy sobie smycz — breloczek z charakterystycznym napisem "Komm zur Bundespolizei", co oznacza "Przyjdź do policji federalnej".

Napis na smyczy to slogan reklamujący pracę w niemieckiej policji federalnej. Bundespolizei szuka aktualnie głównie młodych rekrutów, zachęcając ich m. in. do służby lotniczej albo pracy w policji morskiej.

Rekrutacja trwa do końca sierpnia 2023 r. 60-letni Polak, który zgłosił się na komisariat z reklamowym brelokiem w ręku, miał  w planie rozmowy kwalifikacyjnej — informuje niemiecki serwis sehnde-news.de.

Okazało się, że jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości czterema listami gończymi, każdy za wyłudzenie zasiłków. Mężczyzna (jak ustaliła policja, bezdomny) poinformował, że nie jest w stanie zapłacić zasądzonej grzywny.  Jego zaległości wyniosły łącznie prawie 4,2 tys. euro (ok. 28,5 tys. zł). Polak został aresztowany i trafił do więzienia. Wymierzono mu karę łącznie 173 dni pozbawienia wolności.