Wydanie/Außgabe 112/23.08.2021

   

Potrebbe essere un'immagine raffigurante il seguente testo "w stoczni Gdańskiej zostanie wystawiona gablota z pierzyną Jarosława'K pod którą 13 grudnia 81 spał do południa"

 

 
DZIENNIKARZ ONETU
 
 
SEBASTIAN BIAŁACH
 
 
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonuje, że nie będzie żadnego polexitu. Chociaż nie odnosi się wprost do słów wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego i posła Marka Suskiego trudno nie oprzeć się wrażeniu, że to tylko typowa zagrywka mająca uspokoić nastroje społeczne. To oczywiste, że PiS jest na kursie kolizyjnym z Unią Europejską. Kolejne tygodnie pokażą, czy rządzący rzeczywiście szukają "rozwiązań drastycznych" w walce z "brukselskim okupantem".

- Nie będzie żadnego polexitu, to wymysł propagandowy, który po wielokroć był stosowany wobec nas; chcemy być w UE, ale jednocześnie chcemy pozostać suwerennym państwem - mówi Jarosław Kaczyński w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Kaczyński dodaje też, że Unia jest w kryzysie, który należy zakończyć. Tym samym prezes PiS dołączył do chóru polityków obozu władzy, którzy uważają, że Unię Europejską należy naprawić od wewnątrz. Podobną retorykę stosują m.in. szef MEiN Przemysław Czarnek i Patryk Jaki. Problem w tym, że poza pustymi sloganami nikt nie podaje żadnych konkretów, jak miałoby to wyglądać.

A efekty prawdziwego kryzysu już widać - Krajowy Plan Odbudowy, czyli miliardy złotych, którymi rząd chętnie chwali się na billboardach w całej Polsce, dalej nie został zaakceptowany przez Komisję Europejską. Dodatkowo Komisja Europejska chce kar finansowych dla Polski w związku z funkcjonowaniem Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

A warto przypomnieć, co prezes PiS mówił na początku sierpnia: - Zlikwidujemy Izbę Dyscyplinarną w tej postaci, w jakiej funkcjonuje ona obecnie i w ten sposób zniknie przedmiot sporu.

Prezes PiS dużo mówi, ale niewiele z tego wynika.

Potrebbe essere un'immagine raffigurante 2 persone e il seguente testo "SKASUJMY MATURĘ z MATMY! NIE POLICZĄ ILE IM ZABIERAMY, KIEDY IM DAJEMY!"

Potrebbe essere un'immagine raffigurante 1 persona

Zdradzieckie mordy" Kaczyńskiego. Ustalenia prokuratury | naTemat.pl

Potrebbe essere un'immagine raffigurante 2 persone e persone che sorridono

Trafne słowa prezydenta – Demotywatory.pl

Potrebbe essere un'immagine raffigurante 1 persona e il seguente testo "www.wiocha.pl CZŁOWIEK, KTÃRYM BRZYDZI SIĘ SAM KORONAWIRUS"

Potrebbe essere un'immagine raffigurante 1 persona

Potrebbe essere un'immagine raffigurante 1 persona

Potrebbe essere un'immagine raffigurante 1 persona e il seguente testo "bibsy pl 100 brazków na minutę www.wiocha.pl JESTEM KAWALEREM BO ŻADNA ZKANDYDATEK NA ŻONĘ NIE MIAŁA CNäT NIEWIEŚCICH"

Potrebbe essere un'immagine raffigurante il seguente testo "Dumny jestem z Ciebie Polsko! Tylko wstyd mi za ludzi którzy Tobą "rzÄdzÄ…"..."

Potrebbe essere un'immagine raffigurante 1 persona e il seguente testo "Jarosław Kaczyński ZE DYKTATOR KINACHOD DEMOTYWATORY.PL Jarosław Kaczyński Kaczy ON WAM PODYKTUJE"

Nessuna descrizione della foto disponibile.

Nessuna descrizione della foto disponibile.

Potrebbe essere un'immagine raffigurante 1 persona

 

 

 

 

Komentarze  

0 #1 Pyuter 2021-09-06 09:58
Brawo
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

   
© Silesia - Śląsk - Schlesien 2009-2021